ProMosaik Basın Portalı; farklı halkları, dilleri, kültürleri ve dinleri bir araya getirme temelinde kurulan bir oluşumdur.

Topluluğumuz, alanlarında sahip oldukları bilgilerinin yanı sıra, boşa geçmemiş yıllara dayanan  tecrübeleriyle de yetkin çevirmenlerden, entelektüellerden, gazetecilerden, insan hakları aktivistlerinden ve yazarlardan oluşmaktadır.

Portalımız size,insan hakları ile ilgili, politik, kültürel, ve toplumsal meseleler üzerine kendi görüşlerinizi ifade etme fırsatı sunmaktadır. Diğer dillerden metinleri çevirmek/tanıtmak, kültürü, dilleri, dinleri, barış eğitimini, edebiyatı, insan haklarını, dinler ve kültürler arası diyaloğu kapsayan bir çok konu hakkında çesitli haberler yayınlamak; diğer insanlarla blogumuz üzerinden veya Skype’den sohbet ederek görüş paylaşımı yapmak; sosyal/kültürel, gelişmeye yardım etme amaçlı ve insan hakları alanlarında, girişimlerinizi ve projelerinizi sunmak, bu fırsatların içindedir. Fakat, hepsinden önemlisi de, tüm bunları ProMosaik’in websitesi ve blogunda ücretsiz olarak yapabilecek olmanızdır.

 

Profesyonel çevirmenler olarak, barışın ve adaletin yaşandığı daha iyi bir dünya için çalışırken, kültürler, halklar ve dinler arasında köprüler kurmak amacıyla, diğer dillerden makaleler ve kitaplar çevirerek kültürler arası iletişimi dinamik bir şekilde destekleyebiliriz.

 

Gösterişsiz fakat görülmeyeni göstermek amaclı, sosyo-politik uğraşlarda olan ProMosaik, daha renkli, hoşgörülü ve barışçıl bir dünya inşa etmek amacı ile diyalog ve barış için çalışan, kültürler ve dinler arası bir portaldır sonuç olarak: Farklı birçok taşın bir mozaik oluşturmak için bir araya geldiği bir dünya, onların çeşitliliğinden ve biricikliğindan çalmadan, değişik kültürlerin barış içinde bir araya geldiği bir dünya olacaktır.

 

Eğer yazar, çevirmen, dil öğretmeni, insan hakları aktivisti, gazeteci iseniz veya sadece tüm yaşama dairliğiyle yalnızca kültürle ilgiliyseniz, bize katıldığınız için, en sıcak karşılamamızı gösterdiğimizi umut ederek, hoş geldiniz.

 

Aynı zamanda, derneklerin, sosyal grupların ve  oluşumların kendi projelerini ve girişimlerini blogumuzda ve portalımızda sunmaları da mümkün. Ayrıca onlarla etkinlikleri ve amaçları hakkında röportajlar da gerçekleştiriyoruz.

 

Dahası, çeviri birimimiz aracılığı ile diller arasılık ve çeviri programımız kapsamında online dil kursları da sunuyoruz.

 

Bununla birlikte sayfamızda, okuyucularımızın ilgi alanlarına dair kitap tanıtımlarıyla sürekli güncellenen bir Bookshop bulabileceksiniz.

 

Son olarak, insan hakları, kültürler arası diyalog ve barış alanlarında, çeviriyle meslek anlamında ilgilenen öğrenciler ve yan dal okuyanlar için kurslar ve stajlar sunuyoruz.

 

Portalımızın amaçları aşağıdaki linkte bulunabilir.

 

https://promosaik.org/en

 

Farklı alanlarla ilgili halen sürdürmekte olduğumuz projeler aşağıdaki linkte bulunabilir.

 

https://promosaik.org/en/category

/projects/

 

Lütfen aramakta ya da yazmakta, kendinizi bir yakınınızla iletişime geçecek gibi hissediniz. Sizden haber almayı merakla bekliyoruz.

 

Aşağıdaki kısa sunumdan ne yaptığımızı, neden yaptığımızı görerek, topluluğumuz hakkında daha iyi bir izlenim edinebilirsiniz.

 

präsentation promosaik_english

 

The Editor-in-Chief of the Press Portal

ProMosaik

Dr. phil. Milena Rampoldi

email: info@promosaik.com

Skype: promosaik

Facebook: https://www.facebook.com/

ProMosaik

Twitter: https://twitter.com/promosaik_

Our Blog:  http://www.promosaik.blogspot.de